Smotra glazbenih i scenskih aktivnosti KOŠ 2023.
Autor: Igor Cecić, 15. 5. 2023.

U organizaciji Nacionalnog ureda za katoličke škole pri HBK i domaćinstvu varaždinske Katoličke osnovne škole Svete Uršule, u subotu, 13. svibnja 2023. održana je u varaždinskoj katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije druga po redu Smotra glazbenih i scenskih aktivnosti katoličkih osnovnih škola RH.

Naši učenici, članovi školskog zbora (i to jako smanjen broj, s obzirom na brojne prepreke koje su mnogima stale na put odlasku u Varaždin), zajedno sa svojim učiteljima te članovima dramske skupine KOŠ Ivo Mašina i njihovim učiteljem uputili su se prema Varždinu u petak poslijepodne. Odmah po dolasku na odredište jedna i druga skupina učenika obavila je uspješnu probu u samoj katedrali, a potom smo prenoćili smješteni po domovima dragih domaćina.

U subotu je bogat program započeo svetom misom, a nastavio se izvedbama glazbenih, dramskih i recitatorskih točaka iz svih katoličkih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, njih dvanaest. Učenici naše škole, kao i naši suputnici, jako su zadovoljni svojim nastupom i predstavljanjem naše škole, a još zadovoljniji druženjem u zajedničkom slavljenju Gospodina s ostalim učenicima i učiteljima.

Po završetku službenog programa okrijepili smo se ručkom u dvorištu škole domaćina, a potom krenuli u kratko razgledavanje grada.

Umorni i zadovoljni ukrcali smo se u autobus i sretno stigli u Zadar u večernjim satima.

Dio stmosfere s ovoga putovanja pogledajte na fotografijama ovdje.

Iz medija: Varaždinska Biskupija - U Varaždinu održan susret zborova 12 osnovnih katoličkih škola iz cijele Hrvatske (biskupija-varazdinska.hr)