Učenici održali koncert štićenicima Doma za starije i nemoćne Zadar
Autor: Igor Cecić, 14. 12. 2023.

Popodnevne sate blagdana svete Lucije ove smo godine odlučili podijeliti sa štićenicima Doma za starije i nemoćne Zadar.

Pedesetak učenika, podijeljenih u zbor, orkestar, soliste i dua, u pratnji svojih učitelja, izvelo je lijep i raznolik program, koji je publika sastavljena od štićenika Doma pozdravljala toplim aplauzima. Međugeneracijski most ostvaren ovim posjetom i nastupom uspomena je za obje strane i podsjetnik na prolaznost ovozemaljskog života te brojne prilike za njegovo međusobno uljepšavanje sebi i drugima koje samo treba primijetiti i iskoristiti. Svaka takva prilika unosi svjetlo u život čovjeka koji ju prepozna i iskoristi, bio on osnovnoškolac ili osoba starije dobi, a upravo blagdan svete Lucije odličan je za podsjećanje na to.

Po običaju naših krajeva, za svetu Lucu dobivaju se simbolični darovi. Mi smo pokazali da oni ne moraju uvijek biti materijalni, dapače dar od srca u smislu uljepšavanja životnih trenutaka starijih i nemoćnih vrijedi puno više, kao što je i nama njihovo veselje i aplauz dodatno zagrijao srca.

Zahvaljujemo Bogu na ovoj lijepoj prilici te osoblju i štićenicima Doma na toplom gostoprimstvu, ukusnim fritulama i posebno anđelima i borićima, izrađenima vrijednim rukama dijela štićenika.

Dio atmosfere našega nastupa pogledajte ovdje.