Učitelj A. Buturić izvještava o sudjelovanju dviju učenica na Drugoj državnoj smotri klarinetista u Zagrebu
Autor: Igor Cecić, 8. 12. 2023.

Nastup učenica naše škole na Drugoj državnoj smotri klarinetista

U subotu, 2. prosinca, u Zagrebu je održana Druga državna smotra klarinetista. Organizatori su bili profesorica klarineta Marija Župić Bošnjak i Glazbeno učilište Elly Bašić u čijim se prostorima smotra održala. Tijekom subote ujutro su svirali učenici srednjih glazbenih škola, a tijekom popodneva učenici osnovnih glazbenih škola. Nastupilo je preko 50 učenika iz 17 škola. Iz Dalmacije je nastupilo samo troje učenika, od toga dvije učenice naše škole, a to su: Matea Matešić Bačić, 3.r. i Ema Bakotić, 5.r.

Na izvrsnom nastupu su se predstavile skladbama: M. Delgiudice: Chanson Exotique i J. Brouquieres: Serieux et Comique Učenice su program izvele uz korepetitoricu profesoricu Ružicu Koncul. Državna smotra bila je odlična prilika da učenice naše škole susretnu učenike svojeg uzrasta iz drugih škola, s njima podjele iskustva nastupa i učenja sviranja instrumenta klarineta, te da iskuse nastup u nekom drugom okruženju, u drugoj dvorani, u drugom gradu. Također, imale su rijetku priliku čuti i odlične učenike srednjih škola, većina njih se priprema za daljnje školovanje na nekoj od muzičkih akademija. Tijekom cijelog dana je bio prisutan profesor Anđelko Sedlar koji radi za trgovinu Brasseraj iz Varaždina, kod njega su učenici mogli besplatno napraviti manji servis instrumenta i isprobati vrhunske, profesionalne klarinete, kupiti piskove i ostale materijale za instrument. Smotre, seminari, ljetne škole, natjecanja i ostali događaji izvan škole djeluju vrlo motivirajuće za učenike, a svojim redovitim radom i zalaganjem Matea i Ema su zaslužile biti sudionice ovog događaja.

Iskrene čestitke Matei i Emi na izvrsnom nastupu i uspjeh u daljnjem radu želi im njihov mentor

Ante Buturić mag.mus.

Nekoliko fotografija ovoga događaja pogledajte ovdje.